O nas

O Nas

Nasza Historia

Nasz klub zrodził się z pasji i determinacji. Wszystko zaczęło się wiele lat temu. Był to początek dziecięcych szkółek pływackich. My wybraliśmy "Dzidziusia", gdzie raz w tygodniu, na basenie na gdańskim Chełmie nasze niemowlaki oswajały się z wodą. Najpierw na naszych rękach, potem stopniowo coraz bardziej samodzielnie dzieci odkrywały przyjemność obcowania z wodą.

Czas płynął, aż z kilkudziesięciorga wyłoniła się grupa, która utworzyła sekcję UKS Aquastacja. Nowoczesny obiekt na gdańskim Przymorzu dawał dzieciom możliwość rozwijania pasji i czerpania radości z coraz bardziej profesjonalnego pływania. Była to też pierwsza poważna próba małych (i dorosłych) charakterów, albowiem treningi odbywają się o 6 rano. Wtedy też pojawiają się pierwsze sukcesy zawodników. Dyplomy, medale, nagrody na zawodach pływackich w Gdańsku, Toruniu, Lęborku, Elblągu. Zwiększa się intensywność i częstotliwość treningów, ale to nie zniechęca. Sekcja dzieli się na grupy pod względem wieku i zaawansowania, dołączają kolejni trenerzy, a rodziców integruje czas spędzony na oczekiwaniu na dzieci.

Widzimy drogę, jaką nasze pociechy przeszły od polewania buziek i wyławiania zabawek z dnia basenu do pływania czterema stylami, skoków, nawrotów. Słyszymy, jak ze znawstwem i radością o tym rozmawiają, jak przeżywają starty, kibicując sobie nawzajem.

Kiedy po trzech latach prężnego działania klubu obfitującego w sukcesy zawodników spada na nas wiadomość, że zostanie on rozwiązany postanawiamy działać. Zapada nieomal jednogłośna decyzja o powołaniu nowego klubu, w którym nasze dzieci będą mogły doskonalić swoje umiejętności i odnosić dalsze sukcesy, ale przede wszystkim nadal spotykać się i trenować RAZEM, w gronie, w którym dorastają, docierają się, przyjaźnią i rywalizują od lat. UKS NEPTUN GDAŃSK to nasza duma. Owoc niezliczonych rozmów z Władzami Miasta, dyrektorami szkół, osobami decyzyjnymi wielu szczebli i instytucji. Mimo wielu trudności - jesteśmy. Nasze dzieci zdobywają kolejne medale, my cieszymy się ich sukcesami. Mamy wielką nadzieję, że przygoda z pływaniem rozpoczęta dla wielu nieomal dekadę temu będzie trwać i dawać nam wszystkim wiele przyjemności.

Obecnie nasz klub liczy 35 zawodników w wieku 6 - 14 lat. Pływamy na basenach na Zaspie, Stogach i Osowej. Zapraszamy!

Galeria

Galeria